Shucon 2012 první nedočkavci

Ten kdo mě lépe zná asi ví, že zásadně nejezdím na důležité akce se zpožděním. Někdo (např. Logout) by dokonce připustil, že přijíždím většinou i poněkud dříve (třeba o týden). Ale abych vyrazil o půl roku dříve a ještě přesvědčil organizatora akce i jednoho „úplně řadového“ účastníka o tom, že to bude super a ať jedou taky. No, to už vyžaduje určité mentální schopnosti!!!

Nicméně je to tak a celá akce se náramně vydařila. O tom, že jsme z rozpočtu UNAPA bohužel museli utratit nějaké (veškeré) finance za dopravní prostředek a pohonné hmoty je samozřejmě drobnost. A doufám tedy, že nebudete mít námitek, když letošní Shucon2012 bude bohužel už pouze o chlebu a vodě. Rovněž bychom rádi dementovali matoucí zprávu z tisku, podle které měla jízda sněžnou rolbou (pro slovenské čitatele Ratrakem) nějaký závažnější vliv na kvalitu české dálnice ve směru Plzeň – Nezdenice.

Na svojí obranu bychom rádi uvedli, že:

 1. Dálnice před průjezdem rolbou už byla stejně hrbatá jaxwiňa, takže jsme ji vlastně hlubokou orbou jen srovnali a připravili na jarní osev.
 2. Řídil stejně Wixet, takže bylo úplně jedno čím jsme jeli.

Příjezd byl velkolepý a místní obyvatelstvo projevovalo stejné nadšení jako v letních měsících. viz foto.

Příjezd rolby do Nezdenic (všimněte si prosím hranaté svatozáře nad hlavou jednoho z nás).

Další část akce, již měla standardní průběh, JSH začal zametat a uklízet, Wixet se snažil na improvizovaném virtuálním ohni opékat špekáčky (marně, žádné totiž neměl).

Běžný den na Shuconu

Já se vydal do lomu, abych zkontroloval kvalitu vody. Jak je na dalších přiložených fotografiích patrné, voda svou kvalitou stále patří do skupiny: tvrdá. Dokonce bych ji ohodnotil jako ještě tvrdší, než je v letních měsících.

Nález tvrdé vody v lomu.

Dalším poznatkem vhodným k budoucímu průzkumu pracovníky UNAPA je skutečnost na kterou upozornil sám vedoucí výpravy JSH a to, že voda je v zimních měsících v lomu dokonce těžká. Náš dopravní prostředek v této konfiguraci (snažili jsem se přece jenom šetřit), bohužel nebyl vybaven přístrojem pro určení počtu netronů v jádřincích a tak nemůžeme s plnou zodpovědnosti tento nález potvrdit, ale ani vyvrátit. V každém případě máme alespoň fotodokumentaci.

Pravděpodobné naleziště těžké vody i s pyšným objevitelem.

Závěrem bychom Vás rádi informovali o tom, že celá akce proběhla v pořádku, všechny peníze na projekt určené byly utraceny a těšíme se na Vás v létě, snad do té doby nezmrzneme.

JSH + Wixet + Poke.

4 odpovědí na “Shucon 2012 první nedočkavci”

 1. sweet napsal(a):

  Na letní Shucon asi taky dojedu rolbou. Dálnice na nic jiného asi není ani stavěná. Jakou spotřebu jste měli?

 2. Logout napsal(a):

  Škoda, že jste neprovedli zimní návštěvu ShuCache. Poslední found má 4.2.2012, takže to i v zimě jde :-)

 3. diZZy128 napsal(a):

  považuji za samozřejmé, že vixet si u mě objedná magnetické karty na rovnání hranatých čaker. dám mu slevu, navíc zdarma přibalím čepici na odstínění špičatého elektromagnetického smogu.
  je také štěstí, že jste cestou nespadli do severního polárního otvoru.

 4. Vixet napsal(a):

  Vixet si timto objednava 5 balicku magnetickych karet (jsou po 10ti kusech, ze ano?). Predpokladam, ze sleva neni jednim z tech marketingovych lakadel, kdy cena pred slevou a i po sleve je v stejna… Na cepici na odstineni spicateho elektromagnetickeho smogu se tez tesim, protoze se velice spatne shani…ostatne jako vse, co v dnesni dobe jeste za neco stoji. :)

  Je-li baleni jineho charakteru, prosim o upresneni…

  Predem dekuji. :)

Vložit komentář